Header Ads

XVI Bieg Europejski

DOZ Maraton Łódź uruchamia projekt "Trójkołamacze"

Po raz pierwszy w Polsce organizator maratonu pomoże biegaczom w pokonaniu magicznej bariery 3 godzin. Rusza innowacyjny projekt  DOZ Maraton Łódź pod nazwą "Trójkołamacze". Jego uczestnicy 15 kwietnia będą mieli do dyspozycji m.in.  dedykowaną strefę startową z elitą, auto z zegarem, a na trasie wsparcie doświadczonych pacemakerów.

Aby pokonać dystans w maratonie w czasie poniżej 3 godzin należy utrzymać tempo 4:15 na kilometr. O tym, że to niełatwe zadanie świadczą statystyki z imprez biegowych, które pokazują że sztuka ta udaje się wąskiej grupie biegaczy. Dla przykładu w 2017 roku na mecie DOZ Maratonu Łódź w czasie poniżej 3 godzin zameldowało się 69 osób na 1282 zawodników sklasyfikowanych w tym biegu. 

Organizator łódzkiego maratonu ogłosił właśnie start projektu "Trójkołamacze", w którym udział mogą wziąć osoby, które w ciągu ostatnich 2 lat pobiegły maraton poniżej 3:15 lub półmaraton w czasie poniżej 1:25. Uczestnicy projektu otrzymają imienny numer startowy, wystartują z sektora dla elity sportowej, grupę prowadzić będzie specjalne auto z zegarem, a zawodnikom na trasie pomoże doświadczona grupa pacemakerów (m.im. Piotr Jóźwiak, Mistrz Łodzi w maratonie). Biegacze, którym uda się osiągnąć cel otrzymają na scenie specjalne certyfikaty.

- W Łodzi mamy szybką trasę, więc to dobre miejsce do bicia życiówek – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Łódź Maratonu. - Mamy nadzieję, że projekt "Trójkołamacze" pozwoli zwiększyć liczę osób, które ukończą maraton z czasem poniżej 3 godzin. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy marzą o tym, by „zobaczyć dwójkę z przodu”. 

Zgłoszenie do projektu "Trójkołamacze" odbywa się poprzez formularz i musi być potwierdzone przez administratora. 

Brak komentarzy

Dziękujemy za Twoją opinię!